Diodes Incorporated FL6000004
FL6000004
Part No.:
FL6000004
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaFL6000004.pdf
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
US
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
60 MHz
FrequencyStability:
±15ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
7pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-30°C ~ 90°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaFL6000004.pdf
1. How to order FL6000004 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FL6000004 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FL6000004?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL6000004.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FL6000004 pin diagram, FL6000004 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FL6000004 US3840017
Part Number FL6000004 US3840017
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series US US
ProductStatus Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 60 MHz 60 MHz
FrequencyStability ±15ppm ±15ppm
FrequencyTolerance ±10ppm ±10ppm
LoadCapacitance 7pF 7pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 60 Ohms 60 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -30°C ~ 90°C -30°C ~ 90°C
Ratings - -
MountingType Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)