Diodes Incorporated US3840017
US3840017
Part No.:
US3840017
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaUS3840017.pdf
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM1612 T&R 3K
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
US
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
38.4 MHz
FrequencyStability:
±35ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
54 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-30°C ~ 105°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaUS3840017.pdf
1. How to order US3840017 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the US3840017 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of US3840017?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of US3840017.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as US3840017 pin diagram, US3840017 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FL6000004 US3840017
Part Number FL6000004 US3840017
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series US US
ProductStatus Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz 38.4 MHz
FrequencyStability ±35ppm ±35ppm
FrequencyTolerance ±10ppm ±10ppm
LoadCapacitance 8pF 8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 54 Ohms 54 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -30°C ~ 105°C -30°C ~ 105°C
Ratings - -
MountingType Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)