OptiFuse FMS-200MA
FMS-200MA
Part No.:
FMS-200MA
Datasheet:
ShinYuaFMS-200MA.pdf
Description:
THRU HOLE FUSE,FAST ACTING 200MA
CurrentRating(Amps):
200 mA
VoltageRating-AC:
250 V
MeltingI²t:
50A
ApprovalAgency:
0.0065
Datasheet:
ShinYuaFMS-200MA.pdf
1. How to order FMS-200MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FMS-200MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMS-200MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMS-200MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as FMS-200MA pin diagram, FMS-200MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A