OptiFuse FMS-800MA
FMS-800MA
Part No.:
FMS-800MA
Datasheet:
ShinYuaFMS-800MA.pdf
Description:
THRU HOLE FUSE,FAST ACTING 800MA
CurrentRating(Amps):
800 mA
VoltageRating-AC:
250 V
MeltingI²t:
50A
ApprovalAgency:
0.069
Datasheet:
ShinYuaFMS-800MA.pdf
1. How to order FMS-800MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FMS-800MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMS-800MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMS-800MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as FMS-800MA pin diagram, FMS-800MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A