OptiFuse FSA-125MA
FSA-125MA
Part No.:
FSA-125MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSA-125MA.pdf
Description:
GLASS FUSE-6.3X32MM, FAST 125MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
FSA
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
125 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
CSA, cULus, UR
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaFSA-125MA.pdf
1. How to order FSA-125MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSA-125MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSA-125MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSA-125MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FSA-125MA pin diagram, FSA-125MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSA-1.6A FSA-1.5A FSA-1A FSA-3A FSA-7A
Part Number FSA-1.6A FSA-1.5A FSA-1A FSA-3A FSA-7A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FSA FSA FSA FSA FSA
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 125 mA 125 mA 125 mA 125 mA 125 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.00373 0.00373 0.00373 0.00373 0.00373
OperatingTemperature CSA, cULus, UR CSA, cULus, UR CSA, cULus, UR CSA, cULus, UR CSA, cULus, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C