OptiFuse FSC-630MA
FSC-630MA
Part No.:
FSC-630MA
Datasheet:
ShinYuaFSC-630MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (UL), FAST 630MA
CurrentRating(Amps):
630 mA
VoltageRating-AC:
250 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
Color:
-55°C ~ 90°C
Datasheet:
ShinYuaFSC-630MA.pdf
1. How to order FSC-630MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSC-630MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSC-630MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSC-630MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as FSC-630MA pin diagram, FSC-630MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency - - - - -
OperatingTemperature CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC
Color -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C