OptiFuse FSC-800MA
FSC-800MA
Part No.:
FSC-800MA
Datasheet:
ShinYuaFSC-800MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (UL), FAST 800MA
CurrentRating(Amps):
800 mA
VoltageRating-AC:
250 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
Color:
-55°C ~ 90°C
Datasheet:
ShinYuaFSC-800MA.pdf
1. How to order FSC-800MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSC-800MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSC-800MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSC-800MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as FSC-800MA pin diagram, FSC-800MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency - - - - -
OperatingTemperature CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC
Color -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C