OptiFuse FSD-200MA
FSD-200MA
Part No.:
FSD-200MA
Datasheet:
ShinYuaFSD-200MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (IEC), FAST 200MA
CurrentRating(Amps):
200 mA
VoltageRating-AC:
250 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.0256
OperatingTemperature:
BSI, CCC, CSA, cURus, IMQ, KC, SEMKO, VDE
Color:
-55°C ~ 125°C
Datasheet:
ShinYuaFSD-200MA.pdf
1. How to order FSD-200MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSD-200MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSD-200MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSD-200MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as FSD-200MA pin diagram, FSD-200MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.0256 0.0256 0.0256 0.0256 0.0256
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C