Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-101DR1(TR05)
G3VM-101DR1(TR05)
Part No.:
G3VM-101DR1(TR05)
Manufacturer:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-101DR1(TR05).pdf
Description:
DA SIGNAL RELAY MOS FET RELAY
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
G3VM
ProductStatus:
Active
MountingType:
Surface Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.64VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 100 V
LoadCurrent:
2 A
On-StateResistance(Max):
200 mOhms