Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-601AY
G3VM-601AY
Part No.:
G3VM-601AY
Package:
4-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaG3VM-601AY.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 90MA 0-600V
  • Related Categories
Package/Case:
4-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tray
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Through Hole
Voltage-Input:
1.63VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 600 V
LoadCurrent:
90 mA
On-StateResistance(Max):
60 Ohms