Vishay General Semiconductor - Diodes Division GSOT15-HG3-18
GSOT15-HG3-18
Part No.:
GSOT15-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGSOT15-HG3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT23
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
16.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
28.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
230W
Capacitance@Frequency:
90pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)