Vishay General Semiconductor - Diodes Division GSOT24-HG3-18
GSOT24-HG3-18
Part No.:
GSOT24-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGSOT24-HG3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min):
27V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
235W
Capacitance@Frequency:
65pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)