Eaton - Electronics Division HC2LP-4R7-R
HC2LP-4R7-R
Part No.:
HC2LP-4R7-R
Datasheet:
ShinYuaHC2LP-4R7-R.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 17A 4.6 MOHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
17 A
Current-Saturation(Isat):
21.25A
DCResistance(DCR):
4.6mOhm Max
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
300 kHz
Datasheet:
ShinYuaHC2LP-4R7-R.pdf
1. How to order HC2LP-4R7-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HC2LP-4R7-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HC2LP-4R7-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HC2LP-4R7-R.
Image HC2LP-6R0-R HC2LP-2R2-R HC2LP-R47-R HC2LP-4R7-R HC2LP-1R0-R
Part Number HC2LP-6R0-R HC2LP-2R2-R HC2LP-R47-R HC2LP-4R7-R HC2LP-1R0-R
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 17 A 17 A 17 A 17 A 17 A
Current-Saturation(Isat) 21.25A 21.25A 21.25A 21.25A 21.25A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 4.6mOhm Max 4.6mOhm Max 4.6mOhm Max 4.6mOhm Max 4.6mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 300 kHz 300 kHz 300 kHz 300 kHz 300 kHz