Signal Transformer HCTI-27-15.6
HCTI-27-15.6
Part No.:
HCTI-27-15.6
Datasheet:
ShinYuaHCTI-27-15.6.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 15.6A 8 MOHM TH
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
CurrentRating(Amps):
15.6 A
DCResistance(DCR):
8mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Datasheet:
ShinYuaHCTI-27-15.6.pdf
1. How to order HCTI-27-15.6 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HCTI-27-15.6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCTI-27-15.6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCTI-27-15.6.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCTI-22-16.4 HCTI-27-15.6 HCTI-150-5.0 HCTI-47-10.7 HCTI-220-5.8
Part Number HCTI-22-16.4 HCTI-27-15.6 HCTI-150-5.0 HCTI-47-10.7 HCTI-220-5.8
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series HCTI HCTI HCTI HCTI HCTI
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
Material-Core - - - - -
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 15.6 A 15.6 A 15.6 A 15.6 A 15.6 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz