Digital Power Corporation HDM500E-112CS
HDM500E-112CS
Part No.:
HDM500E-112CS
Manufacturer:
Digital Power Corporation
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaHDM500E-112CS.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Box
Series:
HDM500 (500W)
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
Power(Watts):
Applications:
Features:
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
89%