Digital Power Corporation HDM500E-124CS
HDM500E-124CS
Part No.:
HDM500E-124CS
Datasheet:
ShinYuaHDM500E-124CS.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
Series:
HDM500 (500W)
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
24V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
91%
MountingType:
Size/Dimension:
ApprovalAgency:
CB, CE, cURus, EN, IEC, UL
Datasheet:
ShinYuaHDM500E-124CS.pdf
1. How to order HDM500E-124CS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HDM500E-124CS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HDM500E-124CS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HDM500E-124CS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HDM500E-124CS HDM500O-124CS HDM500O-148CS HDM500E-148CS HDM500U-1125
Part Number HDM500E-124CS HDM500O-124CS HDM500O-148CS HDM500E-148CS HDM500U-1125
Package/Case - - - - -
Packaging Box Box Box Box Box
Series HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs - - - - -
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Features - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C
Efficiency 91% 91% 91% 91% 91%