Digital Power Corporation HDM500O-148CS
HDM500O-148CS
Part No.:
HDM500O-148CS
Datasheet:
ShinYuaHDM500O-148CS.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V
Series:
HDM500 (500W)
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
48V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
93%
MountingType:
Size/Dimension:
ApprovalAgency:
CB, CE, cURus, EN, IEC, UL
Datasheet:
ShinYuaHDM500O-148CS.pdf
1. How to order HDM500O-148CS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HDM500O-148CS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HDM500O-148CS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HDM500O-148CS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HDM500E-124CS HDM500O-124CS HDM500O-148CS HDM500E-148CS HDM500U-1125
Part Number HDM500E-124CS HDM500O-124CS HDM500O-148CS HDM500E-148CS HDM500U-1125
Package/Case - - - - -
Packaging Box Box Box Box Box
Series HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W) HDM500 (500W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs - - - - -
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Features - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C
Efficiency 93% 93% 93% 93% 93%