Digital Power Corporation HDM500E-115
HDM500E-115
Part No.:
HDM500E-115
Datasheet:
ShinYuaHDM500E-115.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
Series:
HDM500 (500W)
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
15V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
89%