Digital Power Corporation HDM500U-148CS
HDM500U-148CS
Part No.:
HDM500U-148CS
Datasheet:
ShinYuaHDM500U-148CS.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V
Series:
HDM500 (500W)
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
48V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
93%