Harris Corporation HSP45102SI-33
HSP45102SI-33
Part No.:
HSP45102SI-33
Manufacturer:
Harris Corporation
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaHSP45102SI-33.pdf
Description:
12-BIT CONTROLLED OSCILLATOR
  • Related Categories
Package/Case:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Numerically Controlled Oscillator (NCO)
Count:
Frequency:
33MHz ~ 40MHz
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
Current-Supply:
99 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C