Microchip Technology ICT-15C/TR
ICT-15C/TR
Part No.:
ICT-15C/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
DO-13
Datasheet:
ShinYuaICT-15C/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 21.4VC DO13
  • Related Categories
Package/Case:
DO-13
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
17.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
60A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)