Microchip Technology ICT-22C/TR
ICT-22C/TR
Part No.:
ICT-22C/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
DO-13
Datasheet:
ShinYuaICT-22C/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 32VC DO13
  • Related Categories
Package/Case:
DO-13
ProductStatus:
Active
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
25.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
40A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)