TE Connectivity Potter & Brumfield Relays IHV50A6ANH
IHV50A6ANH
Part No.:
IHV50A6ANH
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
ShinYuaIHV50A6ANH.pdf
Description:
RELAY CONTACTOR SPST 50A 48V
Packaging:
Box
Series:
IHV50
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
CoilVoltage:
48VDC
ContactForm:
SPST-NO (DM) (1 Form X)
ContactRating(Current):
50 A
SwitchingVoltage:
900VDC - Max
Features:
Sealed - Hermetically
TerminationStyle:
Stud, Wire Leads
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
MustOperateVoltage:
33 VDC
Category:
Contactors (Electromechanical)
Datasheet:
ShinYuaIHV50A6ANH.pdf
1. How to order IHV50A6ANH on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the IHV50A6ANH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHV50A6ANH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHV50A6ANH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IHV50A6ANH pin diagram, IHV50A6ANH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHV50A5ANH IHV50A5ANG IHV50A4ANG IHV50A6ANH IHV50A4ANH
Part Number IHV50A5ANH IHV50A5ANG IHV50A4ANG IHV50A6ANH IHV50A4ANH
Packaging Box Box Box Box Box
Series IHV50 IHV50 IHV50 IHV50 IHV50
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
CoilVoltage 48VDC 48VDC 48VDC 48VDC 48VDC
ContactRating(Current) 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A
SwitchingVoltage 900VDC - Max 900VDC - Max 900VDC - Max 900VDC - Max 900VDC - Max
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MustOperateVoltage 33 VDC 33 VDC 33 VDC 33 VDC 33 VDC