Fairchild Semiconductor ILC6380AP-33
ILC6380AP-33
Part No.:
ILC6380AP-33
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
TO-243AA
Datasheet:
ShinYuaILC6380AP-33.pdf
Description:
IC REG LIN SWITCHING REG/CNTRLR
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Function:
Step-Up
OutputConfiguration:
Positive
Topology:
Boost
OutputType:
Fixed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
Voltage-Input(Max):
10V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
100mA
Frequency-Switching:
50kHz, 100kHz, 180kHz
SynchronousRectifier:
No
OperatingTemperature:
-30°C ~ 80°C (TA)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaILC6380AP-33.pdf
1. How to order ILC6380AP-33 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ILC6380AP-33 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ILC6380AP-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ILC6380AP-33.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NCP1400ASN27T1G MC34063ADX MC33063AD FAN2013MPX ILC6380AP-33
Part Number NCP1400ASN27T1G MC34063ADX MC33063AD FAN2013MPX ILC6380AP-33
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost Boost Boost
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) - - - - -
Voltage-Input(Max) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Frequency-Switching 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz