Microchip Technology JAN1N5629A/TR
JAN1N5629A/TR
Part No.:
JAN1N5629A/TR
Datasheet:
ShinYuaJAN1N5629A/TR.pdf
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
5.8V
Voltage-Breakdown(Min):
6.45V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
10.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
143A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C