Microchip Technology JAN1N5652A/TR
JAN1N5652A/TR
Part No.:
JAN1N5652A/TR
Datasheet:
ShinYuaJAN1N5652A/TR.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
53V
Voltage-Breakdown(Min):
58.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
85V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.7A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C