Microchip Technology JANTX1N5630A
JANTX1N5630A
Part No.:
JANTX1N5630A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5630A.pdf
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
6.4V
Voltage-Breakdown(Min):
7.13V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
11.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
132A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)