Microchip Technology JANTX1N5634A
JANTX1N5634A
Part No.:
JANTX1N5634A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5634A.pdf
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
9.4V
Voltage-Breakdown(Min):
10.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
15.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
96A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)