Microchip Technology JANTX1N5636A
JANTX1N5636A
Part No.:
JANTX1N5636A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5636A.pdf
Description:
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11.1V
Voltage-Breakdown(Min):
12.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
82A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)