Microchip Technology JANTX1N5638A
JANTX1N5638A
Part No.:
JANTX1N5638A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5638A.pdf
Description:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO202AA
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13.6V
Voltage-Breakdown(Min):
15.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
22.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
67A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)