Microchip Technology JANTX1N5640A/TR
JANTX1N5640A/TR
Part No.:
JANTX1N5640A/TR
Datasheet:
JANTX1N5640A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17.1V
Voltage-Breakdown(Min):
19V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
54A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)