Microchip Technology JANTX1N5643A
JANTX1N5643A
Part No.:
JANTX1N5643A
Datasheet:
JANTX1N5643A.pdf
Description:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO13
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
23.1V
Voltage-Breakdown(Min):
25.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
37.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
40A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TA)