Microchip Technology JANTX1N5644A
JANTX1N5644A
Part No.:
JANTX1N5644A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5644A.pdf
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
25.6V
Voltage-Breakdown(Min):
28.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
41.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
36A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)