Microchip Technology JANTX1N5646A/TR
JANTX1N5646A/TR
Part No.:
JANTX1N5646A/TR
Datasheet:
JANTX1N5646A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30.8V
Voltage-Breakdown(Min):
34.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
49.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
30A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)