Microchip Technology JANTX1N5650A
JANTX1N5650A
Part No.:
JANTX1N5650A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5650A.pdf
Description:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43.6V
Voltage-Breakdown(Min):
48.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
70.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)