Microchip Technology JANTX1N5654A/TR
JANTX1N5654A/TR
Part No.:
JANTX1N5654A/TR
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5654A/TR.pdf
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64.1V
Voltage-Breakdown(Min):
71.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C