Microchip Technology JANTX1N5655A/TR
JANTX1N5655A/TR
Part No.:
JANTX1N5655A/TR
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5655A/TR.pdf
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70.1V
Voltage-Breakdown(Min):
77.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C