Microchip Technology JANTX1N5656A
JANTX1N5656A
Part No.:
JANTX1N5656A
Datasheet:
ShinYuaJANTX1N5656A.pdf
Description:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO13
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
77.8V
Voltage-Breakdown(Min):
86.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
125V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)