Littelfuse Inc. LFR600302SID
LFR600302SID
Part No.:
LFR600302SID
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
ShinYuaLFR600302SID.pdf
Description:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Packaging:
Box
Series:
LFR
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
FuseSize:
0.563 Dia x 2 L (14.3mm x 50.8mm)
CurrentRating(Amps):
30 A
ForUseWith/RelatedProducts:
Class R Fuses
FuseType:
Cartridge
FuseholderType:
Block
NumberofCircuits:
2
Voltage:
600V