Littelfuse Inc. LFT600303S
LFT600303S
Part No.:
LFT600303S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
ShinYuaLFT600303S.pdf
Description:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Packaging:
Box
Series:
LFT
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
FuseSize:
0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm)
CurrentRating(Amps):
30 A
ForUseWith/RelatedProducts:
Class T Fuses
FuseType:
Cartridge
FuseholderType:
Block
NumberofCircuits:
3
Voltage:
600V