Microchip Technology LM4040DYM3-2.5-TR
LM4040DYM3-2.5-TR
Part No.:
LM4040DYM3-2.5-TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaLM4040DYM3-2.5-TR.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 1% SOT23-3
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
15 mA
Tolerance:
±1%
TemperatureCoefficient:
150ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
Noise-10Hzto10kHz:
Current-Cathode:
70 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)