Mechatronics Fan Group LPH80A99-BTHR
LPH80A99-BTHR
Part No.:
LPH80A99-BTHR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaLPH80A99-BTHR.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 100-240VAC
Packaging:
Bulk
Series:
LPH80A99
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
100 ~ 240VAC
Size/Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
41.0 CFM (1.15m³/min)
StaticPressure:
0.280 in H2O (70.0 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Noise:
31.0dB(A)
Power(Watts):
5.50W
RPM:
4000 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
ApprovalAgency:
CE, cUL, TUV, UL
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaLPH80A99-BTHR.pdf
1. How to order LPH80A99-BTHR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LPH80A99-BTHR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LPH80A99-BTHR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LPH80A99-BTHR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LPH80A99-BTHR LPH80A99-BWHR-PC
Part Number LPH80A99-BTHR LPH80A99-BWHR-PC
Manufacturer Mechatronics Fan Group Mechatronics Fan Group
Packaging Bulk Bulk
Series LPH80A99 LPH80A99
ProductStatus Active Active
Voltage-Rated 100 ~ 240VAC 100 ~ 240VAC
Size/Dimension Square - 80mm L x 80mm H Square - 80mm L x 80mm H
Width 38.00mm 38.00mm
AirFlow 41.0 CFM (1.15m³/min) 41.0 CFM (1.15m³/min)
StaticPressure 0.280 in H2O (70.0 Pa) 0.280 in H2O (70.0 Pa)
BearingType Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial
Features Auto Restart, Electronic Commutation (EC) Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Noise 31.0dB(A) 31.0dB(A)
Power(Watts) 5.50W 5.50W
RPM 4000 RPM 4000 RPM
Termination 2 Terminals 2 Terminals
IngressProtection - -
OperatingTemperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)