Mechatronics Fan Group LPH80A99-BWHR-PC
LPH80A99-BWHR-PC
Part No.:
LPH80A99-BWHR-PC
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaLPH80A99-BWHR-PC.pdf
Description:
EC FAN AXIAL 80 X 80 X 38MM W/PA
Packaging:
Bulk
Series:
LPH80A99
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
100 ~ 240VAC
Size/Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
41.0 CFM (1.15m³/min)
StaticPressure:
0.280 in H2O (70.0 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Auto Restart, Electronic Commutation (EC), Parylene Coating
Noise:
31.0dB(A)
Power(Watts):
5.50W
RPM:
4000 RPM
Termination:
2 Wire Leads
IngressProtection:
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
OperatingTemperature:
ApprovalAgency:
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaLPH80A99-BWHR-PC.pdf
1. How to order LPH80A99-BWHR-PC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LPH80A99-BWHR-PC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LPH80A99-BWHR-PC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LPH80A99-BTHR LPH80A99-BWHR-PC
Part Number LPH80A99-BTHR LPH80A99-BWHR-PC
Manufacturer Mechatronics Fan Group Mechatronics Fan Group
Packaging Bulk Bulk
Series LPH80A99 LPH80A99
ProductStatus Active Active
Voltage-Rated 100 ~ 240VAC 100 ~ 240VAC
Size/Dimension Square - 80mm L x 80mm H Square - 80mm L x 80mm H
Width 38.00mm 38.00mm
AirFlow 41.0 CFM (1.15m³/min) 41.0 CFM (1.15m³/min)
StaticPressure 0.280 in H2O (70.0 Pa) 0.280 in H2O (70.0 Pa)
BearingType Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial
Noise 31.0dB(A) 31.0dB(A)
Power(Watts) 5.50W 5.50W