Suntsu Electronics, Inc. LSR33/35DK300
LSR33/35DK300
Part No.:
LSR33/35DK300
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc.
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLSR33/35DK300.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
300mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.114 (2.90mm)
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Datasheet:
ShinYuaLSR33/35DK300.pdf
1. How to order LSR33/35DK300 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LSR33/35DK300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSR33/35DK300?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LSR33/35DK300.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSR150/10DK100 LSR33/35DK300
Part Number LSR150/10DK100 LSR33/35DK300
Manufacturer Suntsu Electronics, Inc. Suntsu Electronics, Inc.
Package/Case 2917 (7343 Metric) 2917 (7343 Metric)
Packaging Bulk Bulk
Series LSR LSR
ProductStatus Active Active
Capacitance 33 µF 33 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage-Rated 35 V 35 V
Type Molded Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance) 300mOhm @ 100kHz 300mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - -
MountingType Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max) 0.114 (2.90mm) 0.114 (2.90mm)