Analog Devices Inc. LT1004IS8-2.5#PBF
LT1004IS8-2.5#PBF
Part No.:
LT1004IS8-2.5#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLT1004IS8-2.5#PBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.8% 8SOIC
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
ReferenceType:
Shunt
OutputType:
Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
20 mA
Tolerance:
±0.8%
TemperatureCoefficient:
20ppm/°C Typical
Noise-01Hzto10Hz:
Noise-10Hzto10kHz:
120µVrms
Voltage-Input:
Current-Supply:
Current-Cathode:
20 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)