Analog Devices Inc. LT1236AIS8-10#TRPBF
LT1236AIS8-10#TRPBF
Part No.:
LT1236AIS8-10#TRPBF
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLT1236AIS8-10#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Active
ReferenceType:
Series, Shunt, Buried Zener
Voltage-Output(Min/Fixed):
10V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
10 mA
Tolerance:
±0.05%
TemperatureCoefficient:
5ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
6µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
3.5µVrms
Voltage-Input:
11.5V ~ 40V
Current-Supply:
2mA
Current-Cathode:
1.7 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)