Analog Devices Inc. LT1634BIS8-2.5#PBF
LT1634BIS8-2.5#PBF
Part No.:
LT1634BIS8-2.5#PBF
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLT1634BIS8-2.5#PBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
Packaging:
Tube
Active
ReferenceType:
Shunt
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
50 mA
Tolerance:
±0.05%
TemperatureCoefficient:
25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
15µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
Voltage-Input:
Current-Supply:
Current-Cathode:
8 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)