Analog Devices Inc. LT1790BIS6-1.25#TRPBF
LT1790BIS6-1.25#TRPBF
Part No.:
LT1790BIS6-1.25#TRPBF
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
ShinYuaLT1790BIS6-1.25#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Active
ReferenceType:
Voltage-Output(Min/Fixed):
1.25V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5 mA
Tolerance:
±0.1%
TemperatureCoefficient:
25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
10µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
14µVrms
Voltage-Input:
2.6V ~ 18V
Current-Supply:
75µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)