Analog Devices Inc. LTC6655CHMS8-2.5#TRPBF
LTC6655CHMS8-2.5#TRPBF
Part No.:
LTC6655CHMS8-2.5#TRPBF
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLTC6655CHMS8-2.5#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% 8MSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Active
ReferenceType:
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
TemperatureCoefficient:
5ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
0.25ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz:
Voltage-Input:
3V ~ 13.2V
Current-Supply:
7.5mA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)