Nominal Controls M1DS06-200A2-P1
M1DS06-200A2-P1
Part No.:
M1DS06-200A2-P1
Manufacturer:
Nominal Controls
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Datasheet:
ShinYuaM1DS06-200A2-P1.pdf
Description:
DC-OUT SSC 600V/200A
Packaging:
Bulk
Series:
M1DS
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
LoadCurrent:
200 A
Voltage-Input:
12 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 ~ 600V
TerminationStyle:
Busbar
Category:
Contactors (Solid State)
Datasheet:
ShinYuaM1DS06-200A2-P1.pdf
1. How to order M1DS06-200A2-P1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the M1DS06-200A2-P1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M1DS06-200A2-P1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M1DS06-120A2-P1 M1DS01A-200A2-P1 M1DS06-200A2-P1 M1DS10-250A2-P1 M1DS10-150A2-P1
Part Number M1DS06-120A2-P1 M1DS01A-200A2-P1 M1DS06-200A2-P1 M1DS10-250A2-P1 M1DS10-150A2-P1
Manufacturer Nominal Controls Nominal Controls Nominal Controls Nominal Controls Nominal Controls
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M1DS M1DS M1DS M1DS M1DS
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType DC DC DC DC DC
LoadCurrent 200 A 200 A 200 A 200 A 200 A
Voltage-Input 12 ~ 32VDC 12 ~ 32VDC 12 ~ 32VDC 12 ~ 32VDC 12 ~ 32VDC
Voltage-Load 1 ~ 600V 1 ~ 600V 1 ~ 600V 1 ~ 600V 1 ~ 600V